Yatırım Devi, Bu 10 Altcoin’den Aldı! OP de Var!

Kripto paraların dinamik dünyasında, araştırma firması Bernstein’ın analistleri, Ocak ayı için öngörülen ilk Bitcoin Borsa Yatırım Fonu’nun (ETF) potansiyel onayının etkisiyle devam eden rallinin sürmesini beklerken, piyasayı hakim bir iyimserlik sarıyor. Bu sırada Bernstein’in kripto para sepetindeki varlıklarda  da bazı değişimler dikkat çekti. Optimism (OP), Arbitrum (ARB) dahil 10 altcoin; şirketin sepetindeki coinler arasında yer aldı. İşte detaylar…

Bernstein, kripto ETF onaylarından bahsetti

Araştırma şirketi Bernstein tarafından kısa süre önce yayınlanan bir rapor dikkat çekti. Raporda analistler, kripto para piyasasında devam eden yükselişin Ocak ayında ilk Bitcoin Borsa Yatırım Fonu’nun (ETF) potansiyel onayına kadar süreceğini öngörerek iyimserliklerini ifade ediyor. Bernstein’daki analistler, “Bunun en azından ilk Bitcoin ETF’si onaylanana kadar, muhtemelen Ocak ayında güçlenmeye devam etmesini bekliyoruz” diyerek olumlu görünümlerinin altını çizdiler.

Bu görüş, Bitcoin ETF’lerinin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından onaylanma olasılığını %90 olarak tahmin eden Bloomberg Intelligence analistleri James Seyffart ve Eric Balchunas’ın tahminleriyle de örtüşüyor. Vadeli işlemlere yatırım yapan Ethereum ETF’leri halihazırda onay almış olsa da, Bernstein analistleri spot Bitcoin ETF’sinin onaylanmasının ardından bir spot Ethereum ETF’sinin kurulacağını tahmin ediyor. Özellikle, dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock, SEC’e yaptığı S-1 kaydında da belirtildiği gibi, spot bir Ethereum ETF’si oluşturma niyetini açıkça ifade etti.

Kripto para sepetinde OP ve bu 10 coin var

Bu gelişmelere ek olarak Bernstein raporu, firmanın 31 Temmuz’da başlattığı kripto para sepeti hakkında kapsamlı bir güncelleme sunuyor. Bu sepet Bitcoin, Ethereum, Optimism, Arbitrum, Polygon, Lido, Solana, Uniswap, Synthetix Network, GMX ve Chainlink gibi çeşitli kripto para birimlerini kapsıyor. Temmuz ayının sonundaki başlangıcından bu yana, kripto para sepeti etkileyici getiriler göstererek genel olarak yüzde 34, 2023’ün başından bu yana yüzde 136’lık olağanüstü bir artış kaydetti.

Piyasa katılımcıları ilk Bitcoin ETF’sinin potansiyel onayını ve ardından bir spot Ethereum ETF’sinin kurulmasını heyecanla beklerken, yatırımcılar önümüzdeki aylarda daha geniş kripto para piyasası üzerindeki potansiyel etkiler için bu gelişmeleri yakından izleyerek tetikte olmaya devam ediyor. Gelişen düzenleyici ortam ve artan kurumsal ilgi, gelişen bir varlık sınıfı olarak kripto para anlatısını şekillendirmeye devam ediyor. Analistler ve yatırımcılar, yakın gelecekte piyasanın gidişatını şekillendirebilecek daha fazla gelişmeye hazırlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx