TFF, Fatih Altaylı’yı yalanladı: Ali Koç’la ilgisi yok

Fatih Altaylı, Süper Kupa finalinin Suudi Arabistan’da oynanması fikrinin Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’tan çıktığını iddia etti. Sarı-lacivertli kulüp bu iddianın gerçeği yansıtmadığını belirterek, “Türkiye Futbol Federasyonu’ndan süreç ile ilgili gerçekleri ivedilikle açıklamasını özellikle rica ediyoruz” açıklamasında bulundu.

TFF, Süper Kupa Finali’nin Suudi Arabistan’da oynanması fikrinin Ali Koç’a ait olduğu yönündeki iddiaları resmi internet sitesi üzerinden yaptığı yazılı açıklamayla yalanladı.

‘ALİ KOÇ’LA UZAKTAN YAKINDAN İLGİSİ YOK’

TFF’den yapılan yazılı açıklama şu şekilde: “29 Aralık 2023 tarihinde Suudi Arabistan’ın Başkenti Riyad şehrinde bulunan Al-Awwal Park (Kral Suud Üniversitesi) Stadyumu’nda TSİ 20.45’te oynanacağını ve yayıncı kuruluşumuz Turkuvaz Medya Grubu TV kanallarından ATV’de canlı olarak yayınlanacağını daha önce duyurduğumuz, organizasyon yetkisi Federasyonumuza ait olan Turkcell Süper Kupa müsabakası ile ilgili bir web sitesinde çıkan ‘Suudi Arabistan’da final Ali Koç’un fikri mi’ başlıklı yazıda maçın Suudi Arabistan’da oynanması fikrinin Sayın Ali Koç’a ait olduğu iddiasının gerçekle uzaktan yakından ilgisi yoktur.

TFF olarak Türk futbolunun ekonomisini güçlendirmek ve kulüplerimize alternatif gelir kaynakları oluşturmak amacıyla çok önemli projeler üzerinde çalıştığımızı daha önce de ifade etmiştik.

Bu vizyonla tekrar altını çizerek hatırlatmak isteriz ki kulüplerimize gelir getirmesi amacıyla Turkcell Süper Kupa’nın yurtdışında oynanması projesi ve yetkisi Türkiye Futbol Federasyonu’na aittir.

Konuyla ilgili olarak Federasyonumuz tarafından yapılan resmi açıklamalar dışında hiçbir açıklamaya itibar edilmemesini tekrar önemle rica ederiz.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx