Sahipleri tatilde onlar pet otelde

Tatile çıkmak isteyip, evcil hayvanlarını bırakacak yer bulamayanlar ise dostlarını bırakmak için kedi – köpek otellerini tercih etti. İstanbul Sarıyer Zekeriyaköy’deki 400 kapasiteli evcil hayvan tesisinde bulunan otelde de yoğunluk 8 katına çıktı. Şu anda 100’ün üzerinde köpeğin, yaklaşık 40 kedinin konakladığı otelde hayvanlar hem birbirleriyle sosyalleşiyor hem de havuzun tadını çıkarıyor. VIP konaklamanın da bulunduğu otelde, bir gecelik köpek konaklama ücreti 350 lira, kedi konaklama ücreti ise 250 lira.  

DENGE SAĞLANIYOR

İçerisinde otelin de bulunduğun tesisin işletmecisi Ayşegül Üner, “Burada köpeklere otel, kreş, eğitim, havuz, oyun gibi; kedi ve diğer küçük hayvanlara da konaklama hizmeti veriyoruz. Bayramda inanılmaz yoğun oluyoruz” dedi. Hayvanları otelde ayırdıklarına dikkat çeken Üner, “Genel olarak basamak basamak ayırıyoruz. Önce boyutlarına göre ayırıyoruz, sonra karakterlerine göre. Büyük ırklar büyük ırklarla, küçükler küçüklerle kalıyor. Enerji durumlarına göre de sakin olanları bir gruba alıyoruz, denge sağlansın diye de hareketli olanları başka bir gruba alıyoruz” ifadelerini kullandı.  

‘5 GÜN BIRAKACAĞIZ’

Evcil hayvan oteline köpeğini bırakan Gaye Kaan, “Biz de tatil amaçlı 5 gün bırakacağız. Daha önceden araştırdık, önce eğitim için getirmiştik. Eğitim aldıkları için de güvendiğimiz bir yer, o yüzden köpeklerimizi tatile giderken burada bırakıyoruz. Hem de sosyalleşmiş oluyorlar. Evde ne kadar da olsa bu kadar evcil hayvanla bir arada olmadıkları için burada sosyalleşmiş de oluyorlar. Vakit de geçiriyorlar, güzel oluyor. Bizi de özlüyorlar tabi ama dediklerimizi daha da yapar cinste davranmış oluyorlar. O yüzden de mutluyuz” dedi.  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx