Kaymakam ve belediye başkanı denize daldı

Gömeç Kaymakamı Mehmet Şirin ile Belediye Başkanı Mehmet İrem Himam, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yıldönümü nedeniyle su altına dalış yaptı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne ait Gömeç Dalış Köyü’nde gerçekleşen eğitmen Mehmet Yılmaz Tabanlı’nın nezaretinde gerçekleşen dalışta; Kaymakamı Altay ve Belediye Başkanı Himam’a; İlçe Jandarma Komutanı Onur Özdemir, İlçe Emniyet Amiri Erdal Coşan ve gönüllü vatandaşlarda eşlik etti.

Dalışın ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Gömeç Kaymakamı Mehmet Şirin Altay, ilk kez su altına yönelik dalış yaptığını belirterek, “Ama bizim için asıl heyecan Cumhuriyet’in 100. yılında böylesi bir etkinliğin bir parçası olmaktı. Belediye Başkanımızın da katılımıyla bu güzel dalışı gerçekleştirdik. Cumhuriyetin Anadolu topraklarında yerin altında ve yerin üstünde her yerde var olduğunu bu etkinlikle gözler önüne sermek istedik. Çünkü bize göre; ulusal birlik ve beraberlik halinde 100. yıldönümünü kutladığımız Cumhuriyet her yerdedir. Bunu vurgulamak içinde suyun altında şanlı bayrağımızı büyük bir gururla açarak bu büyük coşkuya ortak olduk” dedi.

Gömeç Belediye Başkanı Mehmet İrem Himam da, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk 100. yılını kutlamanın heyecanıyla gerçekleştirdikleri dalışla Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetin ilelebet payidar kalacağını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx