İstanbul’da ele geçirildi, çoğu kanser için kullanılıyor

Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri, sahte ve kaçak ilaç konularında yaptığı çalışmada bazı şüphelileri belirledi. Sosyal medya üzerinden kanser ilacı satan şüphelilere yönelik 6 aylık teknik ve fiziki takip yapıldı.

Şüphelilere ait Pendik’te 5 adres tespit edildi. Belirlenen iş yerlerinden birinde ilaç satışı yapıldığı da öğrenildi. Çalışmaların ardından iş yeri ve evlere yönelik 19 Haziran’da operasyon düzenlendi. Çalışmaya İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri de eşlik etti. Operasyonda hedefteki şüpheliler gözaltına alındı.

 BİN 942 KUTU İLAÇ

Adreslerde yapılan aramalarda, piyasa değeri 2 milyon lira olan bin 942 kutu ilaç, 100 adet kanser ilacına ait barkod ele geçirildi. İlaçların sağlıksız ortamda muhafaza edildiğini belirten emniyet birimleri, İl Sağlık Müdürlüğü uzmanlarının ön incelemesinde, ilaçların sahte olduğu sonucuna ulaşıldığını ifade etti.

BENZER SUÇLARDAN KAYITLARI VAR

İnsan sağlığını tehdit eden ürün bulunduran 2 şüpheli hakkında “Bozulmuş veya Değiştirilmiş Gıda veya İlaçların Ticareti Suçu” kapsamında adli işlem başlatıldığı öğrenildi. Şüphelilerin daha önceden de benzer suçlardan kayıtlar olduğu belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx