Husumetlisi yerine arkadaşını vurdu

FERİT ZENGİN / Haber Merkezi – Fevzi Çakmak Mahallesi’nde önceki gün yaşanan olayda, Murat Muştu (21), akşam saatlerinde arkadaşları Eyüphan F. ve Mahmut O. ile buluşup bir süre maç seyretti. Maç bittikten sonra saat 22.00 sıralarında dışarı çıkarak sokakta yürüyen üç arkadaşa silahla ateş açıldı. Saldırgan gruba kurşun yağdırdıktan sonra kaçtı. Murat Muştu vücuduna isabet eden kurşunlarla hayatını kaybederken, diğer iki arkadaşı da kaçtı.

Olayın ardından polis ekipleri zanlıyı yakalamak için çalışma başlattı. Bölgedeki kamera görüntülerini inceleyen polis, olayın diğer iki mağdurundan aldığı bilgilerle cinayeti Alican S. isimli 21 suç kaydı bulunan şahsın işlediğini tespit etti.

Tespitin ardından saldırganı saklandığı adreste yakalayıp, gözaltına alan polis, kurşunların adresinin Muştu olmadığı bilgisine ulaştı. Emniyette sorguya alınan zanlı Ailcan S.’nin ifadesinde “Eyüphan 15 gün önce beni ayağımdan vurmuştu. Ben de kendisini vurmaya karar vermiştim. Olay akşamı kendisini arkadaşlarının balkonunda gördüm. Eve giderek silahımı aldım ve sokakta bekledim. İki arkadaşıyla dışarı çıktığını görünce Eyüphan’a doğru peş peşe ateş ettim ve kaçtım. Kaçışma sırasında her halde kurşunlar Eyüphan’a değil de Murat’a isabet etti” dediği öğrenildi. Zanlı sorgusunun ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx