Gazeteci Murat Ağırel’i Hedef Gösteren Spor Yorumcuları Alper Mert ve Nevzat Dindar Geri Adım Attı

‘Taktik Mania Plus’ isimli YouTube kanalında futbola dair program yapan Nevzat Dindar ve Alper Mert, yayın sırasında gazeteci Murat Ağırel’i ‘Ayağını denk al’ şeklinde tehdit etmişti. Yorumcular, Ağırel’den özür diledi.

Haberleriyle futbol dünyasında büyük ses getiren Murat Ağırel, 21 Kasım tarihli “Tuzlaspor’u araştırırken Eyüpspor Başkanı ve Galatasaray kongre üyesine ulaştım” başlıklı yazısından dolayı meslektaşlarının eleştirilerine maruz kalmıştı.

YouTube’da yayın yapan Taktik Mania Plus kanalında konuşan Nevzat Dindar ile Alper Mert, Murat Ağırel’e sert bir tepki göstermişti.

Dindar, “Murat Ağırel, ayağını denk al. Açık ve net söylüyorum. Gazetecilik yap, amenna. Bu yönünü kimse eleştiremez. Ama yaptığın son dönemdeki paylaşımlar ve Galatasaray’ı işin içine çekme çaban yakışıksız. Cumhuriyet’i kullanman da kabul edilebilir değil” demişti.

Alper Mert ise Ağırel hakkında “Bunu senden isteyenlere gerekli duruşu sergilemeni bekliyoruz. Belli ki bunu senden isteyenler var. Son bir şey söyleyip kapatıyorum. Arkadaşlar unutmayın, evden Galatasaray’ın cenazesi diye gidersiniz, Galatasaray bir bakmışsınız sizin selanızı okutuyor” ifadelerini kullanmıştı.

İkili, dün yaptıkları yayın sırasında söylemleri için Ağırel’den özür diledi. Alper Mert, “O cümle ne Murat Bey ile ne de bir kişiyle değil. Genel bir yorum yaptım ben. Kamuoyunu bu şekilde meşgul ettiğim için çok üzüldüm. Ben kimseyi tehdit etmem. Murat Bey ile iletişim içinde olacağız. Belki yayınımıza da katılacak. Kamuoyundan özür diliyorum. Murat Ağırel’den de özür diliyorum” dedi.

Dindar da “Ben kendi adıma eğer bu şekilde bir anlaşılma olduysa özür diliyorum. Murat Ağırel’den özür diliyorum” açıklamasında bulundu.

X hesabından paylaşımda bulunan Ağırel, “Ben yazı başlığı ile ilgili özeleştirimi yaptım ve kamuoyuna da birçok kez açıkladım. Onlar da söyledikleri ifadelerin yanlış olduğunu kabul ettiler. Açıklamaları için teşekkür ediyorum.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx