‘Egonu mu Stysiak mı?’ sorusuna Lavarini’den yanıt!

Stefano Lavarini, YouTube’da yayın yapan Kanal Sportowy’a konuştu. İtaşyan başantrenör, Fenerbahçe’de kendisini neler beklediğini hala bilmediğini ifade ederken Egonu mu Stysiak mi sorusuna yanıt verdi.

REKABET ETMEYİ SEVERİM
“Türkiye’ye kendimi olabildiğince geliştirmek, olabildiğince tecrübe kazanmak ve kendimi test etmek için gidiyorum. Kendimi farklı bir bağlamda, farklı bir kültürde, farklı antrenörlerle test etmek istiyorum. Rekabet etmeyi severim.”

‘CEVABIM STYSIAK’
Fenerbahçe’nin yeni pasör çaprazı Magdalena Stysiak ile İtalyan pasör çaprazı Paola Egonu’nun kıyasına ilişkin soruya Lavarini şu yanıtı verdi: “Stysiak. Egonu’yu tanımıyorum, onunla hiç çalışmadım. Yani cevabım benimle yılın 12 ayı birlikte olan çaprazım Stysiak.”

FENERBAHÇE İÇİN BASKETBOL ÖRNEĞİ
“Başka spordan bir antrenör ile detaylı konuşma fırsatım hiç olmadı. Bence oyuncuları yönetme, motivasyon kısmı gibi ana konularda fikir paylaşmak ilgi çekici ve önemli. her sporun kendince farklı teknik ve fiziksel özellikleri var. Fenerbahçe’de beni nelerin beklediğini hala bilmiyorum, ancak bu kulüp için basketbol takımının ve koçunun ne kadar önemli olduğunu biliyorum. Bu yüzden, ondan bir şeyler öğrenebileceğim, işime bir şeyler katabileceğim ve farklı bir sporda büyük şeyler başaran birine yakından bakabileceğim umuduyla gidiyorum.”

SEZON KUPA FİNALİYLE BAŞLAYACAK
Yeni sezon Fenerbahçe Opet ile VakıfBank arasındaki AXA Sigorta Şampiyonlar Kupası ile başlayacak. Dev maç 11 Ekim Çarşamba günü saat 19.00’da oynanacak

STYSIAK’IN İDOLÜ EDA ERDEM
Geçtiğimiz sezon İtalya Kadınlar Voleybol Ligi’nde Vero Volley Milano forması giyen Magdalena Stysiak ile Fenerbahçe 2023-2024 sezonu için anlaşmaya vardı.

Polonyalı yıldız daha öncesinde yapılan bir röportajda ‘Çocukken voleybol idolünüz kimdi?’ sorusuna şu cevabı vermişti:

Polonya’da idolüm Malgorzata Glinka’ydı. Her zaman onun oyunundan bir şeyler almaya çalıştım. Yabancı oyuncular arasında idolüm Türk milli takımından arkadaşım Eda Erdem. Önümüzdeki sezon Fenerbahçe’de birlikte oynayacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx