Bu Altcoin Balina Hareketliliği Yaşıyor: Fiyatı Patlatabilir!

Analitik platformu Santiment, Litecoin faaliyetlerinde önemli bir artış olduğunu bildirdi. Ayrıca, daha önce hareketsiz olan coinlerde büyük bir değişim olduğunu ortaya koydu. Analist, bu gelişmelerin altcoin fiyatını 100 dolara doğru itebileceğini söylüyor.

Litecoin’in adres ve balina etkinliği artıyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Litecoin, Ekim’de 60 dolarlık destekten övgüye değer bir ralli yaptı. Ancak, bunun ardından 72 dolarda geçici bir duraklama yaşadı. Halving öncesi bir ralli LTC’yi 115 dolara kadar yükseltti. Bununla birlikte, kripto kışı kısa sürede kripto parayı yakaladı. Böylece, yılbaşından bu yana tüm kazançları sildi.

Analiz platformu Santiment’in altcoin Litecoin ağının perde arkasına ilişkin son bilgileri, protokol faaliyetlerinde önemli bir artış olduğunu ortaya koydu. Blockchain’de aktif olarak etkileşime giren adresler, kripto fiyatlarının geçen hafta boyunca yükselmesiyle birlikte 319 bine keskin bir artış gösterdi. Daha da önemlisi, daha önce hareketsiz olan LTC’deki değişimdi. Hareketsiz coinler hareket ettiğinde, bu “daha fazla coinin dolaşıma girmeye başladığının” bir işaretidir. Bu da volatilitenin artmasına neden olur. Bu bağlamda Santiment, şu paylaşımı yaptı:

Litecoin, çalışma haftasını sona erdirmek için hızla yükselen onc-hain hareketi gördü. Adres etkinliği ve balinaların her ikisi de en son Haziran ayında görülen seviyelere ulaştı. Buna ek olarak, hareketsiz LTC aniden büyük bir artış gösterdi. Bu durum genellikle daha fazla coinin dolaşıma girmeye başladığının göstergesidir.

Gelişme LTC fiyatını nasıl etkileyecek?

Bu nedenle, hareketsiz LTC’deki artışı iki senaryonun takip etmesi muhtemel. Birincisi, bu adresler coinleri borsalara taşıyorsa bunun bir satışı tetiklemesi mümkün. İkincisi ise bu değişim altcoin için 100 dolara doğru çok daha büyük bir toparlanmayı desteklemek için likidite sağlayabilir. Analist Jhon Isige’ye göre şimdilik, yatırımcılar Litecoin 70 doların üzerindeki hareketle çıkmazı çözene ya da 67 doların altına düşene kadar sabırlı davranmayı düşünmeli. Bu bağlamda analist, şu teknik resmi çiziyor.

Altcoin fiyatı teknik görünümü

Litecoin fiyatı, bir haftadan uzun bir süre boyunca etkileyici bir ralli sürdürdü. Ancak daha sonra Perşembe günü bir gerileme yaşadı. 70 dolar (şimdi direnç) seviyesindeki desteğin satış baskısını absorbe etmesi bekleniyordu. Ancak bu fiyat noktasında boğaları bunalttı. Sonuç olarak LTC, 66 dolara daha büyük bir düşüş yaşadı.

Litecoin fiyatı dört saatlik grafik. Kaynak: Tradingview

Altcoin Cuma günü 67,67 dolardan işlem görmeye başlarken, kriptonun arkasındaki ivme büyük ölçüde azaldı. Bu durum, 67 dolarlık en yakın desteği aşması halinde, LTC’nin yeniden zemin kazanmaya başlamadan önce taze likidite arayışıyla daha aşağılara kayabileceği anlamına geliyor. Yönlü Hareket Endeksi (DMI), düşüşlerin devam edip etmeyeceğini veya yükseliş trendinin kısa vadede devam edip etmeyeceğini belirleyebilecek çok önemli bir kavşağa yaklaşıyor.

100 Üstel Hareketli Ortalamanın (EMA) (mavi) uzun vadeli 200 EMA’nın (mor) üzerinde tutulması, boğaların düzeltmeye rağmen hala üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor. Bu nedenle, traderların kazançları kilitlemek için kararlarını vermeden önce biraz beklemeleri faydalarına olur. Yakın desteğin altındaki 67 dolarlık hareket, altcoin fiyatının bir sonraki destek alanını 66 dolarda yeniden test etmesini sağlayabilir. Ancak, düşüşler yoğunlaşırsa ayıların bakışlarını 64 dolara dikmesi mümkün. Ardından, hedefleri Ekim’deki en düşük destek olan 60 dolara olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx