Ankara’da başıboş köpek dehşeti ! Bakan Yerlikaya: Soruşturma başlatıldı

Olay, dün saat 10.30 sıralarında Keçiören ilçesi Kafkaslar Mahallesi’nde meydana geldi. 1 ay önce ailesi ile Sakarya’dan Ankara’ya taşınan Tunahan Yılmaz, Kafkas Ortaokulu’nun yanındaki boş arazide başıboş köpeklerin saldırısına uğradı. Mahalle sakinlerince kurtarılan Tunahan, ağır yaralandı. Sağlık ekiplerince Hacettepe Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırılan Tunahan, yoğun bakımda tedaviye alındı.

’20 SANİYE İÇİNDE ÇOCUĞU PARÇALADILAR’

Mehmet Dafdaf, “Balkondaydım, köpekler birbiriyle kavga ediyor sandım. Bir baktım çocuk var, hemen aşağı indim, komşunun arabasıyla gittik. Tabii vardığımızda çocuğu parçaladılar. Ambulansı, polisi aradık; sonrasında taşla, sopayla köpekleri dağıttık. Ama 20 saniye içinde çocuğu parçaladılar; yetişemedim. Daha önce bir kere daha oldu. Görmesem belki çocuğun ölüsünü bulacaktık. Buradaki boş arazide 20-30 tane köpek var. Bu böyle olmaz, toplasınlar bunları” dedi.

BAKAN YELİKAYA: SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Olayla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya soruşturma başlatıldığını açıklayarak şu ifadeleri kullandı: 

“Ankara İli, Keçiören İlçesi, Kafkas Mahallesi’nde dün sabah saat 08.45 sıralarında okuluna gitmek için evinden çıkan ilkokul 4. sınıf öğrencisi T.Y. adlı çocuğumuzun, başı boş köpeklerce saldırıya uğraması ve ağır yaralanması üzerine; Olayın, Mülkiye Müfettişlerince tüm yönleri ile araştırılması için soruşturma açılmıştır. Saldırı sonrası ağır yaralanan çocuğumuza acil şifalar diliyor, ailesine geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum” dedi.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir