Yarkadaş: Eski vekil sordu, Kılıçdaroğlu ‘adayım’ dedi

Cumhurbaşkanlığı seçimine bir yıldan az bir mühlet kalırken, Millet İttifakı’nın adayının kim olacağına ait tartışmalar da sürüyor. Bu husustaki son kulis bilgisi ise Korkusuz müellifi ve eski CHP milletvekili Barış Yarkadaş’tan geldi. Yarkadaş, “Kılıçdaroğlu ‘masa ve adaylık’ sorusuna hangi karşılığı verdi?” başlıklı bugünkü köşesinde, CHP başkanının net bir halde adaylık bildirisi verdiğini yazdı. Yarkadaş’ın aktardığına nazaran Kılıçdaroğlu, eski bir CHP milletvekiliyle sohbetinde altılı masayla ilgili olarak da, “İsmimin çıkacağına inanıyorum. Bir sorun yaşanmaz” dedi.

Yarkadaş’ın yazısının ilgili kısmı şöyle:

“CHP eski milletvekilleri, Kılıçdaroğlu’nu sık sık ziyaret eder, izlenimlerini aktarır, tekliflerini sunarlar… ‘Az konuşması, çok dinlemesi’ özelliğiyle tanınan CHP önderi, genelde yorum yapmaz, söylenenleri dinler, gerekli gördüğü takdirde ise not alır.

Kılıçdaroğlu’nu ziyaret edenler, CHP önderinin bu özelliğinin son periyotlarda biraz değiştiğini, sohbetlerde artık daha çok fikir beyan etmeye başladığını söz ediyorlar. Bu sohbetlere katılan eski bir milletvekili arkadaşımızın aktardıkları da bunu deliller nitelikte… Geçmiş periyot milletvekili arkadaşımız, CHP başkanı ile kısa bir mühlet evvel yaptığı sohbette “Sayın genel liderim, Cumhurbaşkanlığına aday mısınız?” diye soruyor. Kılıçdaroğlu hiç duraksamadan “Adayım’’ karşılığını veriyor.

MEYDANLARDA GÜÇLÜ BİLDİRİ VERECEK

Milletvekili arkadaşımız bunun üzerine, “Peki, Altılı Masa’dan isminiz çıkar mı?” diye sorunca, CHP önderi bu kere “Masadan benim ismimin çıkacağına inanıyorum. Bir sorun yaşanmaz…” diyor.

Kılıçdaroğlu’nun son vakitlerde açıkça ortaya koyduğu ve birçok bireyle paylaştığı net hali, aslında ‘Milletin Kürsüsü’nde ne anlatacağını da gösteriyor. CHP önderi, meydanlarda adaylığına ait güçlü bildiriler vermeye hazırlanıyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.