TÜGVA temsilcisi belediyede daire lideri oldu

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinde kendisine şantaj yapan belediye çalışanının hesabına para yatırdığı ortaya çıktıktan sonra Gençlik Spor Daire Başkanlığı görevindeyken, Vali Münir Karaloğlu tarafından istifası istenen Mehmet Kesen’in yerine TÜGVA Diyarbakır Vilayet Temsilcisi Ömer Buğday’ın atandığı ortaya çıktı. Vali Karaloğlu’nun kararname ile merkeze çekilmeden üç gün evvel bu atamayı gerçekleştirdiği belirlendi.

Kayyumla yönetilen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinde Gençlik ve Spor Daire Başkanlığı misyonunu yürüten Mehmet Kesen, genel sekreter yardımcısı Ercan Bircan ile yaşadığı husumetten ötürü şantaj ve tehdide maruz kalmıştı.

Bircan, belediyede personel olan Ramazan Ekmedi’yle anlaşıp telefonla arattığı Mehmet Kesen’e “Elimde imajların var” diyerek şantajda bulunmuş karşılığında da bir ölçü para almıştı. Bu durum tekrarlanınca Kesen polise şikayetçi olmuş, Ercan Bircan ile Ramazan Ekmedi tutuklanmıştı.

Bunun üzerine vali Münir Karaloğlu, makamına gelen Mehmet Kesen’le görüşmeyi kabul etmeyip istifasını istemişti. Kesen de misyonunu bırakarak evvelki vazife yeri olan Kocaeli Belediyesine geçen hafta geri dönmüştü.

BOŞALAN KOLTUĞA TÜGVA TEMSİLCİSİ ATANDI  

Boşalan Gençlik Spor Daire Başkanlığına kimin atanacağı merak konusu olurken, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı kararnamesiyle merkeze çekilen Vali Münir Karaloğlu’nun, merkeze çekilmeden üç gün evvel Kesen’den boşalan daire başkanlığı vazifesine TÜGVA Diyarbakır Vilayet Temsilcisi Ömer Buğday’ı atadığı ortaya çıktı. Buğday, geçen yıl TÜGVA Vilayet Temsilciliğine atanmıştı.

‘FAYDALI ÇALIŞMALARIMIN FARK EDİLMESİ SONUCUNDA ATANDIM’ 

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanlığı misyonuna atanan Buğday toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu tabirleri kullandı;

“20 yıldır farklı STK’larda misyon yapıyorum. Gençlik çalışmaları yürüterek bugüne kadar gençlere yararlı olmak için çalıştım. Bu misyona TÜGVA vilayet temsilcisi olduğum için değil, yaptığım yararlı çalışmaların fark edilmesi sonucunda atandım. Ben bu misyonu kabul etmiyordum, vakıf işi gönüllülük işidir.

Vakıf işi Allah’ın isteğini gözeterek yapılan bir iştir. Ben yalnızca daire lideri oldum diye vakıf ziyan görürse, oradaki bir sürü yetimin, mazlumun ve gönüllünün göreceği zararın hesabını kimse ödeyemez.

Ben bu yetimlerin hakkını kimseye yedirmem. Ben 10 aydır TÜGVA vilayet temsilciliği vazifesini yapıyorum. Benden evvel daire başkanlığı yapan Mehmet Kesen esasen süreksiz olarak vazife yapıyordu.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.