TOKİ arsa satışları ne vakit başlıyor? TOKİ arsa satışları hangi vilayetlerde olacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde Cumhuriyet tarihinin en büyük toplumsal konut projesinin tanıtım merasiminde konuştu.

Erdoğan’ın tanıttığı toplumsal konut projesi yanında birinci konutum ismi verilecek konutların yanı sıra kendi konutunu yapmak isteyenler için TOKİ arsa satışı da duyuruldu.

TOKİ arsa müracaat kuralları ve tarihleri hakkında merak edilen her şey toki.gov.tr üzerinden paylaşıldı.

TOKİ’ye ilişkin olan 40 vilayette 499 arsa açık artırmayla satışa çıkarılacak.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından satılacak arsa satışları KDV’den ve tapu harcından muaf olacak.

Arsa satışları ne vakit başlayacak?

Çevrimiçi iştirak için müracaatlar, 20 Eylül 2022 Salı günü saat 10.30 prestijiyle sona erecek.

Açık artırma ne vakit nerede?

Açık artırma, 21-22 Eylül’de saat 10.30’da iki farklı oturum halinde Ankara Mustafa Kemal Mahallesi’ndeki Bakanlık Konferans Salonu’nda ve İzmir Bayraklı’daki Tepekule Kongre ve Stant Merkezi’nde yapılacak.

Arsa alımı için gerekli koşullar?

– T.C. Vatandaşı olmak. – Fakir ve dar gelirli olmak, – Arsa tahsis edilecek kimselerin, kendisinin yahut eşinin yahut ergin olmayan çocuğunun rastgele bir belediye hududu içinde mesken yapmaya müsait yere yahut her hangi bir yerde bir konut yahut apartmanın başka bir dairesine karşılık olan arsa hissesine sahip olmaması kaide, – 775 sayılı Gecekondu Kanunu ve Uygulama Yönetmeliği kararları uyarınca yapılmış olan uygulamalardan daha evvel faydalanmamış olmak, – Müracaat bedeli olarak 500 TL’nin temerküz banka şubesine ödenmesi.

TOKİ arsa satışı taksitleri nasıl olacak?

Arsaların ödemesi, yüzde 25 peşin, yıllık yüzde 9 fark, 24 ay vadeyle yapılacak. Arsa satışları, KDV’den ve tapu harcından muaf olacak.

TOKİ arsa satışları hangi vilayetlerde olacak?

Arsalar Adana, Afyonkarahisar, Aksaray, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bitlis, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Nevşehir, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Uşak, Van ve Zonguldak vilayetlerinde yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.