Sümeyye Boyacı dünya şampiyonu Sevilay Öztürk ikinci oldu

Dünya Para Yüzme Şampiyonası’nda bayanlar 50m sırtüstünde Sümeyye Boyacı 41.58’lik derecesiyle altın, Sevilay Öztürk 44.45’lik derecesiyle gümüş madalya kazandı.

Milli sportmen Sümeyye Boyacı, Portekiz’de düzenlenen Para Yüzme Dünya Şampiyonası’nda altın madalya elde etti.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonundan yapılan açıklamaya nazaran; Madeira Adası’nda devam eden tertipte, Sümeyye Boyacı 50 metre sırtüstü kategorisinde 41.58 saniyelik derecesi ile altın madalyanın sahibi oldu. Şampiyonada ülkemizi temsil eden öteki ulusal atletimiz Sevilay Öztürk de 50 metre sırtüstünde 44.45 saniyelik derecesiyle gümüş madalya aldı.

BAKAN KASAPOĞLU’NDAN AÇIKLAMA:

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Portekiz’de düzenlenen Dünya Para Yüzme Şampiyonası’nda bayanlar S5 kategorisi 50 metre sırtüstünde altın madalya kazanan Sümeyye Boyacı ile gümüş madalyanın sahibi olan Sevilay Öztürk’ü tebrik etti. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Portekiz’de düzenlenen Dünya Para Yüzme Şampiyonası’nda bayanlar S5 kategorisi 50 metre sırtüstünde dünya şampiyonu olan Sümeyye Boyacı ile gümüş madalya kazanan Sevilay Öztürk’ü yayımladığı bildiri ile kutladı.

Bakan Kasapoğlu, tebrik iletisinde şu sözlere yer verdi: “Portekiz’in Madeira Adası’nda düzenlenen Para Yüzme Dünya Şampiyonası’nda S5 kategorisi 50 metre sırtüstünde 41.58’lik derecesiyle dünya şampiyonu olan Sümeyye Boyacı ile 44.45’lik derecesiyle gümüş madalya kazanan Sevilay Öztürk’ü tebrik ediyorum. Elde ettikleri başarılara yenisini ekleyen Sümeyye ve Sevilay kazandıkları madalyalarla bizleri bir kere daha gururlandırdı. Ulusal atletlerimizin muvaffakiyetlerinin devamını diliyorum. Ay-yıldızlı bayrağımızın dalgalandırılmasında ve İstiklal Marşı’mızın dinletilmesinde emeği geçenlere ülkem ve şahsım ismine teşekkür ediyorum.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.