Starbucks, zehirlenme hadiselerinden sonra menüden o yiyeceği sessizce çıkardı

Starbucks, müşterilerinden gelen şikayetlerden sonra menüsünden o yiyeceği çıkarmaya karar verdi. Müşterilerin birden fazla besin zehirlenmesi yaşadıklarını argüman ederek ünlü kahve zincirine ateş püskürdü.

Tavuklu ve yumurtalı sandviç, şirketin yenilenen yaz menüsünün bir kesimi olarak sunuldu, lakin piyasaya sürülmesinden yalnızca bir hafta sonra kaldırıldı.

New York Post’un haberine nazaran; sandviç müşterilerde mide ağrısı, ishal ve kusma şikayetine neden oldu. Bir kişi TikTok’ta “Hayatımın en makus ishali için dava açıyorum. İki gündür banyomda yaşıyorum” dedi.

Tavuklu sandviçi deneyen öteki müşteriler de toplumsal medyada ateş püskürdü. New York Post, çiğ tavuğun neden olduğu besin zehirlenmesi olan bir tıp bakterinin bir şahısta görüldüğünü belirtirken bir Starbucks sözcüsü de kimi bireylerin bildirdiği üzere tavuklu sandviçin listeria ve salmonella ile ilgisi olmadığını söyledi.

Starbucks, müşterilerin yeni sandviçi denedikten sonra hastalandıklarını bildirmeleri üzerine çalışanlarından sandviçi atmalarını istedi. Çalışanlara gönderilen not internette de yayınlandı.

TikTok kullanıcıları, datsfireapp isimli kullanıcı ismine sahip içerik oluşturucunun tavuklu sandviçi deneyen görüntüsüne da yorum yaptı. Fenomen isim, çeşitli yerlerde denediği lezzetlerle öne çıkıyor. TikTok fenomenine, sandviçi yedikten sonra hastalanan beşerler olduğu söylenince ünlü TikTok fenomeni de şoke olduğunu belirtti.

Söz konusu sandviç Türkiye’de satışa sunulmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.