Kop Tüneli ile Zorlu Kış Şartlarına Son

ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, yapımı devam eden Kop Tüneli şantiyesinde incelemelerde bulundu. Bakan Uraloğlu, “Kop Tüneli tamamlandığında, vatandaşlarımız zorlu kış şartlarına maruz kalmayacak. Hem konforlu hem de güvenli yolculuk yapacak” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Gümüşhane ve Bayburt illeri programına katılan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Kop Tüneli şantiyesindeki çalışmaları yerinde inceledi. 6,5 kilometre uzunluğunda çift tüp inşa edilen Kop Tüneli’nin 4.7 kilometre bağlantı yolu bulunuyor. Mevcut yolu 6,5 kilometre daha kısaltacak olan tünelin hem güvenli trafik akışı hem de zorlu kış şartlarında ulaşımı kolaylaştırması bekleniyor.

Bakan Uraloğlu, “Bu proje Kuzey-Güney koridorunda bulunan Trabzon-Erzurum-Bingöl- Diyarbakır aksının önemli bir parçası olup, Erzurum’u Bayburt’a bağlamaktadır. Projenin tamamlanmasıyla birlikte Doğu Karadeniz limanlarının Trabzon, Rize ve Artvin illerinin Güneydoğu ile olan ticaret ve turizm bağlantısı sağlanmış olacak. KOP geçidi zorlu çetin şartlar nedeniyle vatandaşlara büyük zorluklar yaşatıyordu. Ayrıca karla mücadele ve bakım maliyetleri çoktu. Kop Tüneli ile vatandaşlarımız ağır kış şartlarına maruz kalmayacak. Hem konforlu hem de güvenli seyahat edecek” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx