Kıtalararası İkinci İstanbul Oral-B Boğaziçi Triatlonu gerçekleşti

Ağız sıhhati eserlerinin global markası Oral-B’nin sponsorluğuyla son yıllarda triatlon sporunda büyük atılımlar gerçekleştiren Türkiye bu kolda değerli bir tertibe ikinci defa konut sahipliği yaptı. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın himayelerinde, Türkiye Triatlon Federasyonu ve Beykoz Belediyesi iş birliğinde yapılan dünyanın birinci kıtalararası triatlon yarışı İstanbul Oral-B Boğaziçi Triatlonu’nun ikincisi yüzlerce atletin güçlü uğraşına sahne oldu.

YÜZME, KOŞU VE BİSİKLETTEN OLUŞAN ÜÇ GÜÇLÜ ETAP

11 Eylül Pazar günü yapılan yarışa Türkiye’den ve dünyadan 572 triatlet katıldı. İstanbul Oral-B Boğaziçi Triatlonu’nda sportmenler 2,3 kilometre yüzme, 40 kilometre bisiklet ve 10 kilometre koşudan oluşan parkurda gayret etti. Sabah 06.30’da yüzme etabıyla başlayan çabada bisiklet etabı için Fatih Sultan Mehmet Köprüsü tek taraflı olarak trafiğe kapatıldı.

İstanbul Oral-B Boğaziçi Triatlonu’nun yüzme etabı Kanlıca-Küçüksu ortasında, koşu etabı Küçüksu-Çubuklu ortasında gerçekleşti. Bu yıl ikinci kere yapılan yarışın Avrupa Triatlon Birliği takvimine alınarak Avrupa Triatlon Şampiyonası kapsamında düzenlenmesi hedefleniyor.

İstanbul Oral-B Boğaziçi Triatlonu’nda genel klasmanda Antalya Spor Kulübü’nden Bahadır Tama 2 saat 7 dakika 51 saniyelik derecesiyle birinci oldu.

İstanbul Oral-B Boğaziçi Triatlonu’nda Seçkin Erkekler birincisi, TSK Spor Gücü’nden Ali Akaydın oldu.

Yaş Kümesi Erkekler genel klasman sonuçları şöyle gerçekleşti:

Yaş Kümesi Erkekler Birincisi Antalya Spor Kulübü’nden Bahadır Tama

Yaş Kümesi Erkekler İkincisi TRIA Spor Kulübünden Oleg Astanin

Yaş Kümesi Erkekler Üçüncüsü TSK Spor Gücü’nden Dinçer Yılmaz

Yaş Kümesi Bayanlar genel klasman sonuçları ise şöyle gerçekleşti:

Yaş Kümesi Bayanlar Birincisi İzmir Yüzme Triatlon Kulübü’nden Ece Calp

Yaş Kümesi Bayanlar İkincisi Adalar Su Sporları Spor Kulübü’nden Melda Fatma Derviş

Yaş Kümesi Bayanlar Üçüncüsü Merve Güney

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.