Jorge Jesus, Rennes taktiğini belirledi: Önde pres agresif futbol

Rakip savunma oyuncularının baskı altında çok top kaybı yaptığını belirleyen Jorge Jesus, ön alan presine dayalı agresif futbol anlayışıyla galibiyete ulaşmayı hedefliyor.

Fenerbahçe, galibiyet serisine Avrupa’da devam etmek istiyor. Bu yoldaki yeni rakip Rennes… Kümesi başkan bitirerek bir sonraki tipi bay geçip Şampiyonlar Ligi’nden gelecek rakiplerle eşleşmemek sarı-lacivertlilerin ana hedefi… Teknik Yönetici Jorge Jesus da bugün Fransa deplasmanında alınacak bir galibiyetin liderlik kapısını aralayacağına inanıyor. Takımına
galibiyet şifresini veren Portekizli çalıştırıcı, oyun planını da belirledi.

TOPU KAP, ATAĞA ÇIK

Sarı lacivertliler, ön alan presine dayalı agresif futbol anlayışını sürdürecek, maça ön bölgede şiddetli presle başlayacak. Hamle bölgesindeki oyuncuların yanı sıra orta saha oyuncuları da baskıya katılacak. 2. ve 3. bölgede kapılacak toplarla süratli bir halde atağa çıkılacak. Rennes savunmasının baskı altında çok top kaybı yaptığı belirlendi. Bunu avantaja çevirmek için şiddetli pres yapılacak. Kaleci Mandanda’ya da baskı uygulanacak.

FERDİ VE CRESPO GÖZALTINDA

Rennes-Fenerbahçe maçı, hem Avrupalı ‘scout’lar hem de ulusal ekip yetkililerinin yakın takibinde olacak. Ferdi Kadıoğlu, sarı-lacivertlilerden daha evvel Eljif Elmas ve Min Jae Kim’i transfer eden Napoli’nin müşahedesinde. İtalyanların gözlemcileri, Ferdi’yi geçen dönemden bu yana takip ediyor. Miguel Crespo ise Portekiz Ulusal Ekibi yetkililerinin radarında olacak. Uluslar Ligi maçları takımı için izleme yapan Portekizli kurmaylar, Crespo’yu geniş takip listesinde tutuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.