İsrail ordusu, Batı Şeria’da roket kalıntıları buldu

İsrail ordusu, Filistinli bir grup tarafından işgal altındaki Batı Şeria’da Şaked Yahudi yerleşim birimine iki roket atıldığının duyurulmasının ardından söz konusu yerleşim biriminin yakınlarında el yapımı roket kalıntıları bulunduğunu açıkladı.

Ordudan yapılan yazılı açıklamada, İsrail güçlerinin Şaked Yahudi yerleşim birimi yakınlarında bir roket fırlatma platformu ve iki el yapımı roket güdümlü el bombası kalıntısı bulduğu belirtildi.

Patlayıcı uzmanlarının kalıntıların patlayıcı içerip içermediğini incelediği kaydedilen açıklamada, kalıntıların bölge sakinleri için bir tehdit oluşturmadığı aktarıldı.

Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugaylarına bağlı olduğu söylenen Cenin’deki El-Ayaş Tugayı sosyal medya hesabında bugünün tarihi bulunan bir görüntü yayımlamıştı. Görüntüde, Şaked Yahudi yerleşim birimi yönünde roket fırlatıldığı görülüyordu.

Filistinli direniş gruplarının roketli saldırıları, İsrail ablukası altındaki Gazze Şeridi’nden gerçekleşirken, işgal altındaki Batı Şeria’dan üçüncü kez İsrail yerleşimlerine roket fırlatma girişiminde bulunuldu.

İsrail ordusu, 26 Haziran’da işgal altındaki Batı Şeria’nın Cenin kentinden roket atıldığını duyurmuş, 24 Mayıs’ta ise Cenin yakınlarındaki yasa dışı yerleşimi birimi Şaked’e yönelik bir saldırıda kullanılan roket fırlatma platformunu ele geçirdiğini açıklamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx