iPhone 14 Pro’da çok büyük sorun ortaya çıktı!

Yakın zamanda tanıtılan iPhone 14 ailesi, yeni bir sorun ile gündeme geldi. iPhone 14 Pro ve Pro Max kullanıcıları, cihazlarında kamera titreme sorunu yaşandığını ifade etti.

Apple’dan açıklama gelmedi

Twitter, Reddit ve TikTok gibi platformlarda sorun yaşandığını belirten iPhone 14 Pro kullanıcıları, video çekerken cihaz kamerasının stabil durmadığından şikayetçi. Apple, henüz yaşanan sorun ile ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.

iPhone 14 Pro modellerindeki ana lens, “ikinci nesil” sensör kaydırmalı optik görüntü sabitleme özelliğine sahip. Sosyal medya platformlarında yaşanan kamera titreme sorununun yazılım kaynaklı olduğu tahmin ediliyor.

YouTuber Luke Miani, sorunu test ettiği iPhone 14 Pro Max’te yaşadığını duyurdu. Miani, cihazdaki ana merceğin kontrolsüz bir şekilde titreştiğini gösteren bir video paylaştı ve olayın, iPhone’un kamera uygulamasında bile merceğin sonraki kullanımlarda düzgün odaklanamamasına neden olduğunu söyledi. Miani, iPhone’u bir Apple Store’a götürdüğünü ve cihazı yenisiyle değiştirdiklerini belirtti.

Sorun çözülene kadar iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max sahiplerinin arka kamera sisteminin zarar görmemesi için Snapchat, TikTok ve Instagram gibi uygulamalarda kamera kullanmamaları tavsiye ediliyor. Şirketin sorun ile ilgili yeni yazılım güncellemesini ne zaman yayınlayacağı henüz bilinmiyor.

iPhone 14 Pro ve Pro Max, gücünü Apple A16 Bionic işlemciden alıyor. İşlemcide İki adet performans ve dört adet verimlilik çekirdeği bulunuyor. Apple’ın iddiasına göre A16 Bionic, rakiplerinden yüzde 40 daha yüksek performansa sahip. Ayrıca yüksek performanslı çekirdeklerin, A15 Bionic işlemciye kıyasla yüzde 20 daha az güç tükettiği belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.