İçişleri Bakan Yardımcısı Ersoy’dan CHP’li Başarır’a sert reaksiyon

AK Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ın aracı geçen sene polis tarafından durdurulmuştu. AK Parti ve Türk Polis Teşkilatı’nı amaç alan operasyonda polise soruşturma açılınca olayda yöntemsiz kaydedilen imajları CHP’li Ali Yetenekli Başarır’ın servis ettiği ortaya çıktı.

CHP Mersin Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Ali Yetenekli Başarır da toplumsal medya üzerinden medyayı maksat alarak, “Sen polisine “şerefsiz” de hatalı bu manzaraları paylaşan Ali Uzman Başarır olsun! Utanmaz, arsız havuz medyası!” paylaşımında bulundu.

MEHMET ERSOY’DAN SERT TEPKİ

Başarır’ın paylaşımına sert reaksiyon gösteren İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, “Asıl arsız ve namussuzluk, polise yumruk atanlar yargılanmasın diye oy kullanıp, sonra da hukuka, disipline ters formda çekilen bir görüntüyü, yeniden hukuksuz bir formda temin edip yayınlamak, bunu da itiraf etmektir. Aşikâr ki, kirli tezgâhının ortaya çıkarılmasından rahatsız olmuşsun.” açıklamasında bulundu.

CHP BAŞARIR’DAN BAKAN YARDIMCISINA HAKARET

CHP’li Başarır, daha da ileri giderek, “Utanmaz adam bir de bakan yardımcısı olacaksın! polisinin yanında olsana hadsiz terbiyesiz! Görüntüyü da pek türel bir biçimde aldım ve paylaştım elime sıhhat.” paylaşımında bulundu.

ERSOY’DAN BAŞARIR’A CEVAP

Bakan Yardımcısı Ersoy, CHP’li Başarır’a tekrar yanıt vererek,“Evet Bakan Yardımcısıyım ve her vakit polisimizin yanındayım. Lakin senin üzere polisimizi kirli siyasi emellerine alet edip, hatası tasarlayıp, işleten utanmazların foyasını meydana çıkarmak da vazifemizdir. Senin rahatsızlığının ve yaygaranın nedeni de bunun hesabını verme korkundur!”paylaşımında bulundu.

KAYNAK: HABER7

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.