HSBC’den kalıcı olarak evden çalışma kararı

Bankacılık devi HSBC, Britanya’da çağrı merkezi biriminde çalışan 1200’den fazla çalışanına pandemi sonrasında kalıcı olarak evden çalışabileceklerini iletti.

Bu konudaki görüşmelerin sürdüğünü açıklayan banka, bireysel müşterilere hizmet veren çağrı merkezi birimindeki çalışanlara çalışma yeri konusunda esneklik tanınmasına ilişkin çalışmaların sürdüğünü belirtti.

Reuters’ın aktardığına göre, söz konusu birimdeki yaklaşık 1800 çalışanın yüzde 70’i, ofise dönmeme ve pandemi sonrasında da evden çalışma isteklerini bankaya iletti.

İngiltere’nin diğer bir büyük bankası Standard Chartered da, küresel ölçekte tüm birimlerinde esnek çalışma kararı almıştı. Çalışanların yüzde 84’ü, ev ve ofisin birlikte kullanıldığı melez bir çalışma sistemi talebini iletmişti.

İlginizi ÇekebilirKoç, 'uzaktan çalışma' modelini kalıcı hale getirecekKoç, ‘uzaktan çalışma’ modelini kalıcı hale getirecekİlginizi ÇekebilirSabancı Holding uzaktan çalışmayı kalıcı hale getiriyorSabancı Holding uzaktan çalışmayı kalıcı hale getiriyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir