Hindistan’da eyalet başbakanı Stalin, 7 Mayıs’ta yemin ederek görevine başlayacak

Hindistan'da eyalet başbakanı Stalin, 7 Mayıs'ta yemin ederek görevine başlayacak
Hindistan'da eyalet başbakanı Stalin, 7 Mayıs'ta yemin ederek görevine başlayacak

Hindistan'da eyalet başbakanı Stalin, 7 Mayıs'ta yemin ederek görevine başlayacak

BİRGÜN DIŞ HABERLER SERVİSİ

Güney Hindistan’da Tamil Nadu eyaletinde 6 Nisan’da yapılan seçimleri Dravida Munnetra Kazhagam’nın (Dravidian İlerici Federasyonu-DMK) başını çektiği koalisyon kazandı.

DMK, eyalet meclisinde 234 üyenin 125’ini kazanırken, bir önceki iktidar partisi AIADMK ise sadece 65 koltuk kazanabildi.

Tamil Nadu Eyaletinin eski başbakanı Edapaddi Palaniswami partisi meclis çoğunluğunu kaybetmesi üzerine görevinden istifa etti.

STALİN GÖREVE BAŞLIYOR

Sputnik News’ün haberine göre, eyaletin yeni başbakanı Muthuvel Karunanidhi Stalin’in 7 Mayıs günü yemin ederek göreve başlaması bekleniyor.

Tamil Nadu’nun 2. Başbakanı olan babası Muthuvel Karunanidhi, oğlunun doğumundan dört gün sonra ölen Sovyet lider Stalin’in ismini oğluna vermişti.

Yeni eyalet başbakanı Stalin’in 7 Mayıs’ta yapacağı yeminin pandemi tedbirlerine uygun bir şekilde küçük bir törenle gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*