Fenerbahçe Mesut Özil ile yollarını ayırdı

Fenerbahçe, takım dışı bıraktığı yıldız futbolcu Mesut Özil ile yollarını ayırdığını duyurdu.

Fenerbahçe’de 20 Mart 2022’de Konyaspor ile iç alanda oynanan müsabaka sonrası takım dışı bırakılan Mesut Özil ile yollar ayrıldı. NTV Spor’un haberine nazaran Fenerbahçe, karşılıklı anlaşarak Mesut Özil’in kontratını feshetti.

Konyaspor maçına birinci 11’de başlayan lakin ikinci yarıya çıkmayan Mesut Özil’in, o periyot Fenerbahçe’yi çalıştıran İsmail Kartal ile soyunma odasında tartışmıştı. Maç sonrası Fenerbahçe Kulübü, Mesut Özil’in takım dışı bırakıldığını açıklamıştı. Dönem sonunda İsmail Kartal’ın yerine misyona getirilen Jorge Jesus’un da idarenin kararına uyacağını söylemesinin akabinde Mesut Özil’in takım dışı kararı değişmemişti.

“BIRAKMAYACAĞIM” DEMİŞTİ

Açıklamalarında Fenerbahçe’de kalmak istediğini belirten Mesut Özil, 1.5 yıl formasını giydiği sarı-lacivertli kulübe veda etti.

Mesut Özil son olarak 21 Haziran 2022 tarihinde kamuoyunda şahsıyla ilgili yapılmaya çalışılan itibarsızlaştırmaları engellemek ve camiayı bilgilendirmek ismine açıklama yaptığını belirtmişti.

“Öncelikle ferdi olarak özel bir program eşliğinde hazırlıklarımı yapıyor, her an çocukluk aşkıma kavuşmak ve katkı vermek ismine sabırla vaktimin gelmesini bekliyorum” diyen Mesut Özil, açıklamasını şöyle sürdürmüştü:

“Ben Fenerbahçe’ye ve vatanım Türkiye’ye tatil yapmaya gelmedim. Ulu formamızı terlettiğim her anda katkı vermekten öteki bir emel unsur edinmedim. Çocukluk aşkım Fenerbahçe’de yaşamayı istek ettiğim bir çok amacım var. Bunları gerçekleştirmeden futbolu bırakmayacağım. Hem ben, hem de kulübüm futbolun tabiatında olan bir süreçten geçiyoruz. Bu süreci en uygun halde atlatarak sevdam Fenerbahçe’ye hizmet etmek en büyük isteğimdir. Taraftarlarımızdan ricam, medyada çıkan palavra haberlere prestij etmemeleridir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.