Emekli bayram ikramiyesi ne kadar olacak?

Kurban Bayramı öncesi emekli bayram ikramiyelerinin ne kadar olacağı merak ediliyor. Kurban Bayramı 28 Haziran tarihinde başlıyor ve ikramiyeler bu tarihten önce emeklilerin hesaplarına yatırılmış olacak. Peki emekli bayram ikramiyeleri ne kadar olacak? Emekli bayram ikramiyeleri ne zaman yatırılacak? Bu sorular da oldukça merak ediliyor.

CHP’DEN KANUN TEKLİFİ: 15.000 LİRA OLSUN

CHP Malatya Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Veli Ağbaba, Kurban Bayramı’nda emekli ikramiyelerinin 15 bin TL olarak ödenmesi için kanun teklifi verdi. Ağbaba, TBMM Başkanlığına sunduğu kanun teklifiyle ilgili şunları kaydetti:

“Genel Başkanımızın seçim öncesi vaadi olan emekli ikramiyelerinin asgari ücret seviyesine yükseltilmesi ve bir önceki bayramda eksik verilen ikramiyenin de verilmesi ile bu bayramda emekli ikramiyelerinin 15 bin TL olarak ödenmesi için kanun teklifimizi Meclis’e sunduk. AK Parti Genel Başkanı Erdoğan seçim öncesinde emekli ikramiyelerinin 2 bin TL’ye yükseltildiğini açıklamıştı. Genel Başkanımızın vaadi ise emekli ikramiyelerinin her bayramda asgari ücret kadar ödenmesiydi. Bu bağlamda bir önceki bayramda eksik ödenen 6500 TL bayram ikramiyesine ek olarak Kurban Bayramı’nda da 8506 TL asgari ücret eklenmeli ve bu bayramda emeklilere 15 Bin TL emekli ikramiyesi verilmelidir.”

HÜKÜMETİN AKLINDAKİ RAKAM NE?

Kurban Bayramı 28 Haziran’dan ve emekli ikramiyelerinin bu tarihten önceki hafta tüm emeklilerin hesabında olması bekleniyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önümüzdeki günlerde emeklilere yapılacak olan bayram ikramiyesine ilişkin açıklama yapması bekleniyor. Hükümet kanadının aklındaki rakamın 3000 tl civarında olduğu ifade ediliyor. Mevcut olarak 2000 tl olan bayram ikramiyesinin yüzde 50 zam ile 3000 tl olması ve bu ücretin de bayramdan hemen önce emeklilere yatırılması planlanıyor.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx