Ekvador Devlet Başkanı Moreno: Keşke daha iyi bir halkım olsaydı

Miami’de kendi ülkesi ve Kolombiya’daki olayları değerlendiren Ekvador Devlet Başkanı Lenin Moreno, halkının kendisinden şikayetçi olduğunu söyledi, kendisi de halkından memnun olmadığını belirtti. Moreno, Kolombiya’daki eylemler için de Maduro’yu suçladı.

Ekvador Devlet Başkanı Moreno: Keşke daha iyi bir halkım olsaydı

DIŞ HABERLER SERVİSİ

Miami’de Demokrasiyi Savunma Forumunda konuşan Ekvador Devlet Başkanı Moreno, halkını beğenmediğini söyledi. Konuşması sırasında, bir vatandaşının kendisine “Keşke daha iyi bir başkanımız olsaydı” dediğini, kendisinin de “Keşke benim de daha iyi bir halkım olsaydı” diye cevap verdiğini aktardı.

Lenin Moreno doesn’t care about his own people , let alone the Colombian people

Earlier today: “A person said to me, ‘I wish we had a better president.’ I told them, I wish I had a better people too.”pic.twitter.com/hUKjKXmd3u

— Kawsachun News (@KawsachunNews) May 6, 2021

“EYLEMLER MADURO’NUN İŞİ”

Lenin Moreno, 2017’den beri Ekvador devlet başkanlığı yapıyor. Sosyal demokrat ittifakın liderliğini yapan Moreno, kıtada da sol iktidarlara karşı ABD müttefiki ülkelerle beraber hareket ediyor.

Moreno, Kolombiya’da 24 kişinin polis saldırılarında hayatını kaybettiği eylemler için de Venezuela devlet başkanı Maduro’yu suçladı. Protestoların hedefnde olan Kolombiya devlet başkanı Ivan Duque ile telefon görüşmesi yaptığını söyleyen Moreno, 24 kişinin ölümünden sorumlu Duque’ye herhangi bir eleştiride bulunmazken, eylemler için de Maduro’nun müdahalesi yorumunda bulundu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir