Dursun Özbek muhabirin sorusunun cevabı için Ali Koç’u işaret etti: Bizim kıblemiz belli

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Yünsa ile imzalanan sponsorluk anlaşmasında açıklamalarda bulundu. “Galatasaray’ın organize bir kötülükle karşı karşıya” diyen Özbek, Ali Koç’u hedef alan ifadeler kullandı.

Dursun Özbek’in açıklamaları şöyle:

“BUNLARIN TEK AMACI GALATASARAY’IN ZAFER YÜRÜŞÜNE ENGEL OLMAK”

Maçta verilen hakem kararlarını izlediniz. Ligde standartsızlık söz konusu. Ne yapmak istediklerini görüyoruz. Bu böyle devam etmeyecek. Galatasaray organize bir kötülükle karşı karşıya. Bunların tek amacı Galatasaray’ın zafer yürüyüşüne engel olmak. Bizi durdurmak için yaptıklarını görüyoruz ve şaşırmıyoruz. Biz birlik ve beraberliğimizi koruduğumuz sürece beyhude çalışmalardır. Ben bazı kulüp başkanları gibi rüzgara göre yelken açmam. Bizim kıblemiz bellidir. Gerektiğinde herkese gerektiği gibi konuşmasını bilirim. Bunlar son çırpınışlar.

“ŞAMPİYONLUK EMEKLİ İKRAMİYESİ DEĞİLDİR”

Haksızlığı hak kabul edenler, yıllardır sürdürdükleri çırpınışların sonuna geldiler. Şampiyonluk emekli ikramiyesi değildir! Türk futbolunda emekli olmak isteyenler size sempatik gelebilir. Bırakın sezon sonu sessiz sedasız kenara çekilsinler.

“BU SORUNUN MUHATABI FENERBAHÇE BAŞKANI”

“Fenerbahçe daha önce ‘Aynı masaya oturmayız’ derken, şimdi sizi yayına çağırdılar. Bu karar değişiminin nedeni sizce nedir?”

Dursun Özbek: “Bizim kıblemiz belli. Günlük gelişmelere, esen rüzgara göre yelken açmayız. Biz haktan ve adaletten yanayız. Şimdi ne değişti? Bu sorunun muhatabı Fenerbahçe Başkanı. Bir gün ‘Masaya oturmam” diyorsun, bir gün ‘Yayına çıkalım’ diyorsun. Cevabı sayın başkanın vermesi daha doğru olacak.

“TEK YAPMAMIZ GEREKEN BİRLİKTELİK”

Ligin ilk gününden itibaren standart dışı uygulamalarla karşı karşıyayız. Galatasaray’a karşı uygulamaların standartı yok, bu çok net. Kayserispor maçında bu zirveye çıktı. Golümüzün iptal edilmesiyle zirveye çıktı. Galatasaray’ın kenetlenmesiyle bu tip kirli oyunlar sonuçsuz kalacaktır. Geçen sene bunu başardık. Bu sene daha tedbirli davranıyorlar. İlk haftadan itibaren Galatasaray’ı durdurmaya çalışıyorlar. Bunların başarılı olacağını düşünmüyorum. Tek yapmamız gereken birliktelik. Camiamız da bu kenetlenmeyi göstermektedir. Bu kenetlenme sadece sportif başarılar için değil, finansal yapıyı düzeltmek için gereklidir.

“GALATASARAY’I YIPRATMAYA ÇALIŞIYORLAR”

Algı yaratmaya çalışıyorlar, bizi yıpratmaya çalışıyorlar. Galatasaray olarak finansal sorunumuz yok. Aralık sonu itibariyle sporcu maaşları, prim, transfer ücretlerinde günü gelen ödemelerde sorun yaşamadık. Hepsini tek tek ödedik. Bu son derece net. İsteyen kulüpten ve TFF’den bunun böyle olduğunu öğrenebilir, bizden bilgi isteyebilir. Neden böyle bir şeye tenezzül ediyorlar? Bu anlamda tek konuşulan kulüp Galatasaray. Ligde 20 kulüp var. Bu algılarla Galatasaray’ı yıpratmaya çalışıyorlar. Biz bunlara pabuç bırakmayız. Bir gün bile ödemelerin gecikmesine izin vermeyiz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*