Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Yunanistan’a reaksiyon: Maşa olduğunuzu biliyoruz!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’da Ulusal Savunma Üniversitesi Deniz ve Hava Harp Okulu Diploma Alma ve Sancak Periyot Teslim Merasimi’ne katıldı. 

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

Harp okullarımızın eğitim müddetlerini 4 yıldan 5 yıla çıkartarak ve kalitesini artırarak nitelikli askeri işçi yetiştiriyoruz. Bizim geleneğimizde ordu, milletin bekasının teminatı olan bir kurumdur. 

Bugün mezun olan teğmenlerimizin iştirakiyle kahraman ordumuzdan yeni zaferlerin muştularını alacağız. Tüm ordumuza gazanız mübarek olsun diyorum. 

30 Ağustos’u Ankara’da şanına yakışır biçimde dün gece kutladık. Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ulusal çabanın tüm gazilerini ve şehitlerini yad ediyorum. 

YUNANİSTAN VE AB’YE SERT TEPKİ

Pazartesi günü Kütahya ve Afyon’a giderek, bu büyük zaferin sevincini on binlerce vatandaşımızla paylaştık. İstiklal harbimizin başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ulusal çabanın şehitlerini yad ediyorum. Dün de ülkemize ve milletimize karşı husumetini ipini elinde tuttuğu kukla vasıtasıyla sergileyenler vardı, bugün de birebir yolu sergileyenler var.

Ege’de her fırsatta tacizleri ve terbiyesizlikle huzursuzluk çıkaranların yalnızca maşa olduğunu, asıl çabayı ardındakilerin verdiğini biliyoruz. Kapısında bekletildiğimiz AB’nin bizimle mukayese edilemeyecek ülkeleri üye yaparken bizi dışarda bırakmasının sebebini çok güzel biliyoruz. Ülkemize yönelik tehditlerin yükseğe çıktığı devirde bize takviye vermeyen NATO’nun gücünü nereye aktardığını uygun biliyoruz. Dünyanın 4 bir yanında ve bilhassa sonlarımızın tabanında teröristlere silah yağdıranların bize silah satmazken niyetlerinin farkındayız.

“SİLAHLARIMIZLA BİZE DÜŞMAN OLANLARIN DEHŞETLİ RÜYASIYIZ”

Milli çabayı nasıl kendi ülkelerine itimatları olmayan bu manda sevdalılarına karşı kazandıysak, bugün de birebir zihniyetlere karşın Türkiye’yi amaçlarına ulaştıracağız. Misyona geldiğimizde bizim yerli silahlanmamız yüzde 20’ydi. Artık %80. Artık her şeyimizi kendimiz yapar hale geldik. Artık denizlerimizde, fırkateynlerimizle dolaşıyoruz. Fakat birileri de bir yerlerden bir şey bekliyor. Biz İHA’larımızla, SİHA’larımızla, Akıncı’larımızla varız. Artık Gökbeyimizle varız. Artık bu silahlarımızla dünyada bize düşman olanların dehşetli rüyasıyız. Artık biz dünyadaki hiçbir ülkeye sahip olduğu imkanlarla hayran bakan bir ülke değiliz. Artık geçti, onlar tarih oldu. Elbette hala çözmemiz gereken meselelerimiz var. Fakat hamd olsun bunlarından üstesinden gelecek güce, dirayete sahibimiz.

Dün, ülkemize ve milletimize karşı husumetini ipini elinde tuttuğu kuklaları vasıtasıyla sergileyenler vardı, bugün de birebir tekniği izleyenler var.

Artık iktisadı küçük oyunlarla prangaya alınıp küçük oyunlarla sömürülen bir ülke değiliz. Artık biz, dünyadaki hiçbir ülkeye sahip olduğu imkanlar sebebiyle hayranlıkla bakan bir ülke de değiliz. Onlar geçti, tarih oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.