Çaldıkları minibüsün içinde yakalandılar

Karaman’da park halindeki minibüsü çalan Mazhar A. (31) ve Mehmet C. (27), Konya’da sanayi sitesinde aracın içinde yakalandı. İsimli denetimle özgür kalan şüphelilerin daha evvel de Konya’da çaldıkları araçları yakıtı bitince terk ettikleri ortaya çıktı.

Olay, 13 Haziran’da Cumhuriyet Mahallesi 707 Sokakta meydana geldi. Mehmet P., sabah işe gitmek için konuttan çıktığında park halindeki 07 AVR 844 plakalı minibüsünün çalındığını fark ederek durumu polise bildirdi. Polis, bölgedeki 50 güvenlik ve mobese kamera kayıtlarını inceledi.

Yapılan incelemede şüphelilerden birinin Mazhar A. olduğu belirlendi. Şüphelilerin etraf vilayetlere kaçmış olma ihtimali üzerine o bölgelerdeki polis ve jandarmayla da irtibata geçildi.

SANAYİ SİTESİNDE YAKALANDI

Yapılan araştırma sonucu Mazhar A.’nın minibüsle Konya’nın Karatay ilçesindeki sanayi sitesinde olduğu saptandı. Akabinde düzenlenen operasyonla Mazhar A. ve arkadaşı Mehmet C., minibüs içinde yakalandı. Minibüs sahibine teslim edildi. şüpheliler de sorgulanmak üzere Karaman Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi. 

DAHA EVVEL DE 3 ARAÇ ÇALMIŞLAR

Şüphelilerin daha evvel de 2 araba ile 1 kamyoneti çaldıkları; yakıtları bitince de terk ettikleri ortaya çıktı  Mazhar A. ve Mehmet C. emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edildi.

Şüpheliler tutuklanmaları talebiyle sevk edildikleri mahkemede isimli denetim kararıyla özgür bırakıldı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.