Beşiktaş Christian Fassnacht’a çok yakın

Teknik yönetici Valerien Ismael’in raporu doğrultusunda orta alana joker özellikli bir futbolcu kazandırmak isteyen Beşiktaş, rotasını Christian Fassnacht olarak belirlemişti.

28 yaşındaki İsviçreli futbolcu için bir müddettir kulübü Young Boys’la pazarlıklarda bulunan siyah-beyazlılar, 4 milyon euro isteyen kulübe son olarak 2 milyon euro teklif etmişti.

Bu önerisi geri çevrilen Beşiktaş, bir mühlet bu transferi beklemeye almıştı.

3 milyon euro

Süper Lig temsilcisi Beşiktaş, teknik yönetici Valerien Ismael’in ısrarı sonrasında bu transfere sürat verdi. İdare, bu hafta içerisinde Young Boys’un kapısını yeni bir teklifle çalacak. Bu sefer teklifin bonuslarla 3 milyon euro düzeyinde olması bekleniyor.

İstanbul’a gelmişti

Beşiktaş için daha evvel eşiyle birlikte İstanbul’a gelen İsviçreli futbolcu, tesisleri ve stadı gezmişti. İstanbul’a hayran kalan başarılı futbolcu, siyah-beyazlılar’a transfer olmak için kulübünün ikna edilmesini bekliyor.

Formda görünüyor

Young Boys ile 2 maçta 2 gol ve 1 asistle oynayarak formda olduğunu gösteren futbolcu, sağ kanat, sol kanat ve merkezde oynayabiliyor.

Christian Fassnacht Beşiktaş’a transfer olması halinde kendi ülkesi İsviçre dışında birinci kez bir grupta misyon almış olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.