Bakasetas ve Siopis’ten Türk bayrağı ile paylaşım!

Trabzonspor’un futbolcuları Siopis, Bakasetas, Uğurcan Çakır ve Abdülkadir; Ömür Türk Bayrağı ve Yunanistan Bayrağı ile birlikte poz verdi. 

Futbolcular, şampiyonluk kupasının da yer aldığı fotoğrafı toplumsal medya hesaplarından paylaştılar.

Bakasetas, fotoğrafla birlikte yayınladığı bildiride “Genel olarak futbol ve spor; renkleri, dinleri, cinsiyetleri, cinsel yönelimleri, milliyetleri ne olursa olsun insanların yakınlaşmasına yardımcı olmalıdır. Hele hele binlerce insanın anlamsız bir savaştan muzdarip olduğu bu sıkıntı vakitlerde. Türk insanından sevgi dolu tonlar alabilecek kadar şanslıyım. Birinci günden beri beni çok âlâ karşıladın ve sevgini söz etmekten asla vazgeçmedin. Türk arkadaşlarımla bu unvanı kutlamaktan gurur duyuyorum…” tabirlerine yer verdi.

Siopis ise fotoğrafı paylaşarak şu sözleri kullandı:

“Savaş, çatışma ve ırkçılık çağında yaşıyoruz. Bu fotoğrafla sporun insanları bir ortaya getirdiğini göstermek istiyorum. Üç yıldır Türkiye’de yaşıyorum ve Türk halkının sonsuz sevgisini kazandım. Farkımız yok, nefretin, bölünmenin, düşmanlığın olmadığı daha hoş günlere inşallah. Hepimiz insanız ve hayata sevgi ve gülümsemeyle devam etmeliyiz. Türk kardeşlerimle bu kupayı kutladığım için çok mutluyum!”

İki oyuncunun paylaşımları kısa müddette çok sayıda beğeni ve yorum aldı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.