Aracıyı ortadan kaldırdılar ayda 5 ton et satıyorlar

Mustafakemalpaşa ilçesi Tepecik köyü Ziraî Kalkınma Kooperatifi 100 bin nüfuslu ilçelerinde et ve süt eserleri marketi açtı. Köylüler yetiştirdikleri hayvanları keserek burada satıyor.

AYDA 5 TON DANA ETİ SATILIYOR

Köylüler bu sayede aracıyı ortadan kaldırıp hem hayvanlarını âlâ paraya satarken; tüketiciye de kaliteli eti uygun fiyata sunuyor. Tepecik köylülerinin açtığı et ve süt eserleri marketi ağır talep görüyor. Markette ayda 5 ton dana eti ve 20 kuzu satışı oluyor.Her geçen gün talep artması sebebiyle köylüler kendi hayvanlarının yanında etraf köylerden aldıkları hayvanları keserek marketlerinde satışını yapıyor. Markette dana kıyma 130 lira, kuşbaşı ise 140 liradan satılıyor. Kuzu kuşbaşı 150 liradan; pirzola ise 170 liradan satışa sunuluyor.ETRAF KÖYLERDEN DE HAYVAN ALIYORLAR

Tepecik Köyü Ziraî Kalkınma Kooperatifi Lideri Nazmi Seymen, “Köyümüzden ve etraf köylerden aldığımız hayvanları kısmını yaparak ilçe merkezinde açtığımız markette satışa sunuyoruz. Kaliteli eti uygun fiyattan vatandaşlara sunuyoruz. Ayda 5 ton dana eti satışı yapmaktayız. Bunun yanında 20 adet kuzu satışı da yapıyoruz. 100 bin nüfuslu ilçede bu satış oranı epeyce yüksek bir sayı. İlçemizde yüzce köy var et ve süt eserleri marketi açan tek köy biziz, etlerimiz büyük istek görüyor. Her geçen gün satışlarımız artıyor. Köyümüzdeki hayvanlar yetmediği için etraf köylerden de hayvan alıp kesitini yaparak vatandaşların hizmetine sunuyoruz. Üreten köylü de mutlu satın alan vatandaş da memnun” dedi.

KAYNAK: İHA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.