Alman ordusu, Hindistan’da oksijen üretim tesisi kurdu

Alman ordusu, Hindistan'da oksijen üretim tesisi kurdu
Alman ordusu, Hindistan'da oksijen üretim tesisi kurdu

Alman ordusuna bağlı sağlık ekipleri koronavirüs salgınından dolayı zor günler geçiren Hindistan’da mobil oksijen üretim tesisi kurdu.

Alman ordusu, Hindistan'da oksijen üretim tesisi kurdu

Almanya, günlük 400 bin Covid-19 vakasının kaydedildiği Hindistan’da hastaların tedavisi için en büyük ihtiyaç olan tıbbi oksijen yardımında bulundu.

Alman ordusuna bağlı sağlık ekipleri tarafından ülkede mobil oksijen üretim tesisi ve bir sahra hastanesi kuruldu. Oksijen üretim tesisinde günlük 400 bin litre oksijen üretileceği ve ilerleyen süreçte üretim kapasitesinin arttırılacağı kaydedildi.

Delhi kentinde kurulan oksijen üretim tesisinde üretilen oksijenin hem kurulan sahra hastanesindeki hastalara hem de oksijen ihtiyacı olan diğer hastanelere sevk ediliyor.

Dünya genelinde en yüksek günlük vaka ve ölüm oranlarının kayıtlara geçtiği Hindistan’da toplam vaka sayısı 22 milyon 662 bin 575’e, can kaybı sayısı 246 bin 146’ya yükseldi. (İHA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*